svetaines-medis   EN  RU  NEĮGALIESIEMS

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Lopšelio- darželio adresas:

I. Simonaitytės g. 26, Klaipėda 95135

El.paštas volungeleklaipeda@gmail.com

Mob. +370 682 07 907

Juridinio asmens kodas - 190427939

Lietuvos pasirengimas ekstremalioms situacijoms

72lt

1Online-logo 1

 

0 Vaiko labui LOGO jpg

 

22

 

AM logo geltonas 1

 

LOGO ZD SUP spalvotas GALUTINIS 2021

 

sveika mokykla logotipas RGB

 

 

Zipio draugai logo Lietuva

 

 

58711

 

Logotipas 

 

 

Paieška
Mus jau aplankė
Articles View Hits
1086043

Rasos (Joninės)

Kasmet apie birželio 22 – 24 d. stoja ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, sumistifikuota. Manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų (Kupolės) šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono Krikštytojo varduvėmis.

Ką reiškia RASA? Rasoti —  žydėti, plaukti, rastis. „Man ši senoji šventė tarsi šaknys ar pamatas, ant kurio stovime. O Kristus ir jo pirmtakas šventasis Jonas Krikštytojas su savo vandens krikštu yra tarsi tos šventės pražydėjimas, kaip iš kamieno išaugęs ir pražydęs žiedas“ (Rasa Ambraziejienė). Vandens ir ugnies sąjungoje, slapties valandą pražįsta auksinis paparčio žiedas. Sakmė apie pražystantį nakties glūdumoje stebuklingą paparčio — kuris niekada nežydi — žiedą yra esminis baltų pasaulėvaizdžio mitas (gimsta nauja, dar nebūta). Istorija apie ugnies žiedu pražystantį papartį yra sakmė apie Žmogų, kuris nepasiduoda blogio grasai ir vyliui ir kuriam atsiveria, pražysta meilės slėpinys. „Mylėkime ją ir gaivinkime, kad sudrėktų mūsų širdys ir sielos tąja rasa, kad neužgestų mumyse lietuviškumo esmė, tie vasaros laužų atšvaitai, kad neužpūstų vėjai tos gležnos žvakės liepsnelės, vilties sakramento, supamo tamsių vandenų. Mūsų pareiga — sau ir kitiems ją išsaugoti, o gal ir prikelti naujam gyvenimui, naujai švariai liepsnai.“ (Algirdas Patackas)

2013rasa16

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ yra tradicija švęsti Rasų šventę. Kai vasarovidyje stoja ilgiausios dienos ir trumpiausios naktys, vakai pasipuošia žolynais, vainikais ir pro simbolinius vartus, atkeliauja į pievą, kurioje dainomis, rateliais pagerbia Saulę, Ugnį, Rasą, Žolynus, mena mįsles, seka sakmes, prisimena „burtus“, valgo vaišes ir pan. Pagerbiami įstaigą lankantys Jonukai, suaugę varduvininkai.

Savo šventę stengiamės švęsti lauke; deriname etnokultūrines tradicijas (ritualai, laužas, vainikai, liaudies dainos, rateliai, mįslės, sakmės) ir vaikiškas pramogas (žaidimai su pasakiškais personažais Raganaite, Žolininke, burbulų pūtimas, sportinės rungtys, vaikų diskoteka ir kt.).

 


2023 m.

SAULĖGRĄŽOS ŠVENTĖ ĮSTAIGOS KIEME

Birželio 23 d. vainikais pasipuošę vaikai sugužėjo į Įstaigos kiemą. Joninių šventę pradėjo ąžuolais ir gėlėm vainikuotų trimitininkų ansamblis. Vaikams reikėjo įveikti tiltą, kurį saugojo du sargai. Pirmąjį sargai praleido mažąjį Joną, o vėliau - visus vainikuotus ir su gera nuotaika. Ritualų dalyje vaikai dainavo apie saulę, rasą, žolynus, raitelį Joną, minė mįsles. Pramoginėje dalyje vaikai keliavo į edukacines stoteles. Saulės stotelėje juos pasitiko mokytoja Laima ir su veidrodukais vaikus mokė gaudyti saulės zuikučius. Vandens stotelėje mokytoja Rūta su vaikais darė vandens eksperimentus (kas (ne)skęsta, vandens garsų muzika). Žolynų stotelėje mokytoja Irma vaikus mokė pasidaryti gėlių servetėles, piešti ant įmautės. Įstaigos kieme buvo sukurtas laužas, vaikus keptomis bulvėmis su lupenom vaišino Įstaigos virėjos. Veiklas fotografavo logopedė Lina ir kitos mokytojos.

Renginio nuotraukų albumas

2022 m.

VIDURVASARIO ŠVENTĖ ,,VOLUNGĖLĖJE"

Įstaigoje visa bendruomenė pažymėjo vasaros šventę Jonines arba Rasas: pasipuošė vainikais, sveikino Jonukus, dainavo žemės, saulės, Jonų dainas ir žaidė žaidimus, plukdė vainikus ir atliko kitus vandens eksperimentus. Šventė pavyko. NUOTRAUKOS

2022JONINES

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

2021 m. 

2021jonines  JONINĖS KLAIPĖDOS LOPŠELYJE-DARŽELYJE „VOLUNGĖLĖ“

 2021-07-26

  Joninės (Raso) — viena svarbiausių Rėdos rato švenčių, kuri švenčiama nuo senų senovės iki šių dienų. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Joninių tradicijos, apeigos, dainos siejamos su žmogaus laime, sveikata, sėkme, žolynų magija. Jų metu pinami lauko gėlių vainikai, pagerbiama saulė, prausiamasi ryto rasa, šaltinių vandeniu, deginamas laužas, menamos mįslės, sekamos sakmės ir kt. „Volungėlės“ Joninių (Rasų) šventė vyko birželio 23 d.(trečiadienį).

2020 m.

Mes sekėme oro prognozes ir tikėjomės, kad 11 val. lietus nustos lyti. Belaukdami grupėse pynėm apyrankes, piešėm vainikus, kartojom dainas, žaidėm gėlių žaidimus... Taip ir buvo — nustojo lyti, Rasų (Joninių) šventė darželio kieme įvyko: mergaitės šoko su vainikais, dainavom saulės ir rasų dainas, laistėmės vandeniu, pagerbėm Joną, lindom per simbolinį tiltą, ieškojom paparčio žiedo, šokom prie laužo.
Renginį vedė mokytojos Vilma ir Rūta.

Šventės nuotraukos

Vaikų tėveliai ir mokytojos dalyvavo respublikiniame projekte „Joninių vainikas“. Pasigrožėkime pintais Joninių vainikais

2020joniniu-vainikai 


2016 m.

Ilgėja dienos, trumpėja naktys, rytais žolynus puošia rasa. Rasų šventę darželyje šventėme birželio 23 dieną įstaigos kieme. Kviečiame pažiūrėti mūsų filmą iš šventės nuotraukų ir muzikos (https://www.youtube.com/watch?v=DYaJ7RMCjVk&feature=youtu.be):

2016rasos

Dalinamės Rasų šventės darželyje aprašymu, kurį PDF formatu galite parsisiųsti čia. 


2015 m. 

 Kadangi 2015 m. birželio 23 diena (kai šventėme šventę) Klaipėdoje buvo lietinga, todėl beveik visus paruoštus ritualus ir siurprizus perkėlėme į patalpas. 2015 m. Rasų (Joninių) šventės Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Volungėlė“ fragmentai https://www.youtube.com/watch?v=QVFf-VXzjGs

 • Click to enlarge image RasosJonines20151.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201510.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201511.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201512.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201513.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201514.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201515.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201516.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201517.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201518.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201519.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20152.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines201520.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20153.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20154.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20155.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20156.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20157.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20158.JPG
 • Click to enlarge image RasosJonines20159.JPG

(Paskutinį kartą svetainės puslapis atnaujintas 2022-11-17)

 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.